Symbol Skalpel i nożyczki

Kierunek: Lekarski

LEKARSKI / JEDNOLITE STUDIA MAGISTERSKIE, STACJONARNE

Terminy ogłoszenia list rankingowych wraz z terminem składania dokumentów zostaną podane po ustaleniu przez Uczelnianą Komisję Rekrutacyjną harmonogramu rekrutacji na rok akademicki 2024/2025

O kolejności umieszczania na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskana w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Wyniki postępowania rekrutacyjnego (pierwsze oraz ewentualne, kolejne listy rankingowe)  będą dostępne po zalogowaniu się przez kandydata na swoje konto w elektronicznym systemie rekrutacji.

Przyjęcia kandydatów odbywają się  na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z egzaminu maturalnego (przeliczonych zgodnie z zasadą 1%=1 punkt)
z dwóch  przedmiotu zdawanego na poziomie rozszerzonym:
biologii – przedmiot obowiązkowy,
chemii, fizyki, matematyki – jeden wybrany przez kandydata przedmiot.

O udział w procesie rekrutacyjnym na studia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały co najmniej 30 punktów z każdego wymaganego w postępowaniu przedmiotu.

O kolejności umieszczenia na liście rankingowej decydować będzie liczba punktów uzyskanych z ww. przedmiotów na świadectwie maturalnym.

Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 200 punktów.

W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez kandydatów podstawą przyjęcia na I rok studiów będzie wyższa liczba punktów uzyskana na świadectwie dojrzałości z przedmiotu obowiązkowego.

Olimpiady i konkursy, za które kandydat może otrzymać dodatkowe punkty w rekrutacji

Z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, przyjmowani będą w ramach limitu laureaci przedmiotowych Olimpiad Stopnia Centralnego i Olimpiad Międzynarodowych w zakresie: biologii, chemii, fizyki oraz matematyki.

Finalistom przedmiotowych Olimpiad Stopnia Centralnego i Olimpiad Międzynarodowych przyznaje się 100 punktów za przedmiot będący kryterium kwalifikacyjnym.

Kandydat będący laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego zobowiązany jest przesłać skan zaświadczenia o olimpiadzie na adres poczty elektronicznej Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej: rekrutacjaukr@sum.edu.pl

Laureatom i finalistom olimpiad zawodowych, interdyscyplinarnych i tematycznych stopnia centralnego przyznaje się maksymalną liczbę punktów przewidzianych w postępowaniu kwalifikacyjnym z przedmiotu (zdawanego również na egzaminie maturalnym), zgodnie z niżej wymienionymi zasadami:

Olimpiady Wiedzy o Żywieniu – z biologii,

Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – z biologii,

Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki – z fizyki,

Olimpiady Lingwistyki Matematycznej – z matematyki,

Olimpiady Wiedzy Technicznej – z matematyki,

Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – z matematyki,

Olimpiady Statystycznej – z matematyki, Olimpiady o Żywności – z biologii,

Olimpiady Innowacji Technicznych w elektronice i mechatronice z matematyki,

Olimpiady Innowacji Technicznych w telekomunikacji i informatyce – z matematyki,

Olimpiady Innowacji Technicznych w mechanice – z matematyki,

Olimpiady Innowacji Technicznych w ochronie środowiska – z matematyki

Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości – z matematyki.

Laureatom ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach oraz Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, do przeliczonej liczby punktów zgodnie z zasadami przyjęć na dany kierunek, przyznaje się liczbę punktów uzyskanych na teście, będącym ostatnim etapem konkursu (maksymalnie 10 punktów).