• To wydarzenie minęło.

Dni Otwarte Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu

12 marca @ 09:00 - 13 marca @ 14:00

Tegoroczne Dni Otwarte organizowane przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to zestaw różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do maturzystów. Podczas  imprezy będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, warunkami studiowania, zasadami rekrutacji, jak również wziąć udział w prezentacjach, wykładach, quizach, a nawet pokazach kuchni molekularnej.

W ramach dnia otwartych Wydziału Zdrowia Publicznego podjęte zostaną takie tematy jak:

1. Cukier w żywności / Panel sensoryczny
  2. Poznaj skład ludzkiego ciała
  3. Dezynfekcja rąk z zastosowaniem testu fluorescencji / Pomiary stężenia azotanów w żywności
  4. Kuchnia molekularna
  5. Symulacja wpływu otyłości na układ sercowo-naczyniowy / Leczenie żywieniowe – pokaz z fantomami / Warzywa, owoce – samo zdrowie
  6. Zdrowie okiem statystyka
  7. Krew – magia w probówce
  8. Bezpieczeństwo i higiena pracy
  9. Stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia
  10. Stanowisko rzeczywistości wirtualnej

Jakie atrakcje zaplanowali organizatorzy? W ramach wydarzenia przewidziane są między innymi: pokazy pierwszej pomocy, warsztaty z zakresu zarządzania w ochronie zdrowia, zwiedzanie sal ćwiczeniowych do nauki anatomii, pokazy specjalistycznego sprzętu, warsztaty z zakresu badania echokardiograficznego, prezentacja na temat racjonalnego odżywiania, czy warsztaty z zakresu prawidłowego pomiaru masy ciała.

plakat reklamowy

Początek: