Przyjęcia kandydatów odbywać się będą na podstawie posiadania dyplomu ukończenia co najmniej studiów pierwszego stopnia na kierunku medycznym, humanistycznym albo społecznym oraz uzyskania odpowiedniej liczby punktów w konkursie średniej ocen wynikających z przebiegu studiów pierwszego stopnia.
O kolejności umieszczania na liście rankingowej decydować będzie suma punktów uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym.
ZASADY I TRYB REKRUTACJI
Termin rejestracji elektronicznej, dokonania opłaty rekrutacyjnej oraz uzupełnienia średniej ocen znajduje się pod linkiem:
https://kandydat.sum.edu.pl/index.php?r=site/harmonogram
Podanie o zwrot opłaty rekrutacyjnej - wzór
Zapraszamy do zapoznania się z opłatami za studia: https://student.sum.edu.pl/oplaty-za-studia/
Terminy ogłaszania list rankingowych
I lista rankingowa zostanie zamieszczona 00.00.2021 r. o godz. 00:00
W przypadku niewypełnienia limitu miejsc, nastąpi kontynuowanie procedury zamieszczania kolejnych list rankingowych (terminy będą podawane na bieżąco).
Kandydat zobowiązany jest do śledzenia Komunikatów UKR.
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
Dokumenty Kandydat dostarcza w białej wiązanej opisanej teczce.
Opis teczki generowany jest z systemu rejestracji elektronicznej SUM jako czwarta strona podania, należy ją wydrukować i trwale zamocować do teczki lub opisać ją ręcznie zgodnie z opisem na stronie (kierunek studiów, nazwisko i imię, adres do korespondencji , nr telefonu i adres e-mail)
Wykaz dokumentów, które należy złożyć dokonując tzw. wpisu na I rok studiów:
Dodatkowe wymagane dokumenty, które muszą zostać dostarczone przez cudzoziemców :
Informacje dodatkowe:
Skróty:
Q: Czy na etapie rejestracji wypełnione podanie o przyjęcie na studia należy dostarczyć do Uczelni?
A: Nie. Rejestracja na studia przebiega on-line. Kandydat, który znalazł się na liście rankingowej i został zakwalifikowany na studia zobligowany jest do osobistego/przez pełnomocnika dostarczenia dokumentów aplikacyjnych na studia, w miejscu i terminie podanym przez UKR.
Q: Jakiego formatu oraz rodzaju zdjęcie jest wymagane?
A: Wymagane jest zdjęcie kolorowe w formacie jak do dowodu osobistego: 20mm/25 mm, min. 300 DPI. Zdjęcie należy załączyć w elektronicznym systemie rekrutacji, podczas umieszczania dokumentów aplikacyjnych na studia.
Q: Czy po utworzeniu podania o przyjęcie na studia w elektronicznym systemie rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej można zmienić wybrany przedmiot i wpisać oceny z tego przedmiotu, z którego uzyskało się korzystniejszy wynik?
A: Tak, po utworzeniu podania na wybrany kierunek i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej, do momentu wyznaczonego przez Uczelnianą Komisję Rekrutacyjną - do daty zakończenia wprowadzania wyników maturalnych - można zmieniać wybrany wcześniej przedmiot na inny, z którego uzyskało się lepszy wynik.
Q: Jeżeli poprawiałem maturę, do systemu mam wpisać nr świadectwa czy nr aneksu?
A: Do ESR wpisujemy wyłącznie nr świadectwa maturalnego. Ewentualne aneksy, z których uzyskane wyniki zostały wprowadzone w podaniu w ESR, trzeba dostarczyć wraz z pozostałymi dokumentami aplikacyjnymi podczas dokonywania wpisu na rok, w czasie i miejcu wyznaczonym przez UKR.
Q: Pisałem maturę IB/EB. Jaki rodzaj matury powinienem wybrać podczas rejestracji?
A: Jeśli kandydat z maturą IB/EB lub maturą zagraniczną posiada wszystkie oceny, z wymaganych na wybranym kierunku przedmiotów, wybiera opcję: nowa matura.
Q: Jakie będą progi punktowe gwarantujące przyjęcie na studia w tym roku?
A: Progi punktowe ustalane są na bieżąco, na podstawie liczby przyjętych kandydatów oraz liczby uzyskanych przez nich punktów.
Q: Kiedy będzie kolejna lista rankingowa?
A: O wszystkich terminach list rankingowych Uczelniana Komisja Rekrutacyjna informuje w stosownych ogłoszeniach na stronie internetowej – zakładka Lista Rankingowa
Q: Jeżeli wysłałam pieniądze przelewem za pomocą konta internetowego i nie napisałam pełnej nazwy odbiorcy, to czy moja wpłata opłaty rekrutacyjnej będzie brana pod uwagę? Tytuł przelewu oraz numer konta odbiorcy jest poprawny.
A: Do każdego podania przypisany jest osobny numer konta, więc ewentualne pomyłki w opisie adresu odbiorcy, czy danych kandydata ma niewielkie znaczenie.
Q: Czy opłata rekrutacyjna podlega zwrotowi jeśli nie zostałem/am przyjęty/a?
A: Opłata rekrutacyjna w takich sytuacjach nie podlega zwrotowi.
Q: Kiedy mogę ubiegać się o zwrot opłaty rekrutacyjnej?
A: Wyłącznie w przypadku, gdy:
- kierunek studiów nie został uruchomiony,
- została wniesiona podwójna opłata za ten sam kierunek studiów,
- kandydat zrezygnował z uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym przed zakończeniem procesu rejestracji elektronicznej,
- kandydat podczas procesu rejestracji nie dokonał wyboru kierunku studiów, bądź nie uzupełnił punktów stanowiących podstawę przyjęcia na dany kierunek.
Q: W jaki sposób mogę ubiegać się o zwrot kwoty opłaty rekrutacyjnej?
A: Zwrot nadpłaconej opłaty rekrutacyjnej następuje wyłącznie na pisemny wniosek kandydata. Po zakończeniu rekrutacji, wniosek należy skierować do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, na adres e-mail sekcjarekrutacji@sum.edu.pl . Podanie o zwrot opłaty
Q: W jaki sposób mogę zrezygnować ze studiów na SUM?
A: Po pozytywnej weryfikacji dokumentów aplikacyjnych kandydata przez UKR, na koncie kandydata na studia aktywny będzie przycisk REZYGNACJA. Przycisk ten w prosty i szybki sposób umożliwia kandydatowi na studia zgłoszenie rezygnacji z procesu rekrutacji na Uczelnię.
Q: Jaką średnią należy podać na kieunk II stopnia?
A: Należy podać średnią arytmetyczną z toku studiów.